10 фактів про економіку США, що змінять твоє розуміння Америки

10 фактів про економіку США, що змінять твоє розуміння Америки

8 з 10 найбільших компаній у світі — зі Сполучених Штатів. Америка настільки економічно могутня, що її торгова війна з іншою наддержавою, Китаєм, може спричинити уповільнення світової економіки. Тоді ціни на товари, які продає Україна, зерно та метал, впадуть. Тому прийшов час ближче придивитися до Америки, з боку якої на нас можуть чекати навіть більш неприємні несподіванки, ніж намагання втягнути президента України в американські вибори.

Весь світ спостерігає за тим, як зростає ВВП Америки або працюють її найпотужніші фондові біржі. Ми зібрали кілька захопливих фактів про економіку США — від рекордного державного боргу до разючого ВВП найбільшого штату країни — Каліфорнії.

1. Економіка лише одного американського штату дорівнює економіці розвинених держав. І таких штатів у США багато

Уяви, якби економіка Полтавської області дорівнювала економіці якоїсь доволі розвиненої країни, наприклад, Чехії. А Америка саме така держава — її «області», штати, мають ВВП, більший за ВВП окремих незалежних країн.

Минулого року у штату Каліфорнія та Великобританії був майже однаковий ВВП — трохи менше ніж 3 трлн доларів США. Це майже 14% економіки всіх Сполучених Штатів. І це при тому, що в Британії — 34 млн зайнятих, а в Каліфорнії — 19,6 млн.

А якби Каліфорнія була окремою країною, то мала б 5-й за величиною ВВП в світі.

ВВП Каліфорнії

Другий за величиною економіки штат, Техас, має такий самий ВВП, як Канада. Третій, Нью-Йорк, як Південна Корея.

ВВП штатів
Джерело: fee

Економіку України також можна порівняти з одним з американських штатів — Арканзасом. Щоправда, його населення — 3 млн осіб.

2. Хоч Америка понад 10 років не може досягти темпу зростання ВВП 2005 року

До світової фінансово-економічної кризи економіка США зростала в середньому на 3,5% щороку. У 2018 році країні вдалося лише наблизитися до 3%.

Ріст ВВП США

3. З 10 найбільших за капіталізацією компаній у світі 8 — з Америки

2019 року Apple стала найдорожчою компанією в світі. Microsoft та Amazon займають друге та третє місце. Загалом зі сотні найбільших компаній світу 54 — американські.

10 наибольших компаний Мира

Джерело: ceoworld.biz

 

4. Дві найбільші фондові біржі в світі — американські

Це NASDAQ та Нью-Йоркська біржа.

Найбільші біржі регіону
Джерело: share.america

 

5. Рівень безробіття в країні — найнижчий за 50 років

У вересні 2019 року кількість безробітного населення США знизилася з 3,7% до 3,5%. Востаннє цей показник таким низьким був 1969 року. За місяць працевлаштувалися 275 тис. осіб.

 Безробіття в США

6. Інфляція — всього 2%

 

Інфляція в США

 

7. Державний борг досяг рекорду — 22 трлн доларів

Станом на кінець вересня 2019 року непогашений борг федерального уряду перевищив 22 трлн доларів. Близько двох третин цього боргу — гроші, позичені у фізичних осіб, компаній та закордонних урядів, а ще третина — внутрішньодержавна заборгованість.

Нинішній борг Америки більший, ніж вартість всього, що країна виробляє за рік. Аби попередити дефолт, Конгрес може підняти верхню межу боргу, як робив це багато разів до того, і спокійно брати в борг ще більші суми. Притому в кредиторів не виникає занепокоєння, що Сполучені Штати не повернуть гроші, бо кредитний рейтинг країни стабільно високий (тобто ймовірність неповернення дуже мала).

Борг

8. США витрачають на оборону як 7 незалежних країн разом узяті

Америка витрачає на оборону 15% федерального бюджету — 649 мільярдів доларів. Це більше, ніж 2018 року витратили Китай, Саудівська Аравія, Індія, Франція, Росія, Великобританія та Німеччина разом узяті.

Оборонні витрати
Джерело: pgpf

 

9. Американці мають найбільші збитки в світі через недосип

Понад третина дорослого населення США недосипає, і це коштує державі 411 млрд доларів або більше 2% ВВП.

недосип
Джерело: rand

 

10. 10 найкасовіших фільмів світу — голлівудські

2018 року кіноіндустрія США мала прибуток понад 11 млрд. доларів.

Найкасовіші фільми Світу

Значною мірою економічні успіхи Америки пояснюються тим, що США — країна мігрантів. Люди, що прибули до Америки, зі самого початку розуміли, що можуть розраховувати лише на власні сили. Втім, одного цього пояснення мало.

Головне, що забезпечує успіх економіки США — державні інституції, які добре працюють за будь-якої влади і гарантують, що закон буде вищим за бажання політиків чи бізнесменів уникнути покарання за відібраний бізнес або незаконні перевірки податкової. Скандали останніх років (втручання РФ в американські вибори та можливий тиск на Україну) надсилають світовому бізнесу сигнал: в Америці перед законом дійсно рівні всі, включно з президентом.

Економіка України стане більшою за економіку невеликого тримільйонного Арканзасу тоді, коли і наша держава буде надсилати світовому бізнесу такий самий сигнал.

 

 

Источник.


 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий