Як проходить холодна війна в технологіях між Китаєм та США, та що вона означає

Як проходить холодна війна в технологіях між Китаєм та США, та що вона означає

Можливо, у тебе є телефон, вироблений китайською компанією Huawei. У 2018 Америка заявила, що телефони компанії навмисно влаштовані так, щоби шпигувати за людьми. Тим часом Huawei стала другим у світі постачальником у сфері телекомунікацій. В Україні половина базових станцій мобільних операторів вироблена саме цією компанією. Можливо, вони шпигують за нами.

Інформаційні технології працюють непомітно, і ми бачимо лише результат їхньої роботи: на екрані смартфона, на сайті новин чи на графіках в системі аналітики. Але цей результат — можливість отримувати інформацію в зручному вигляді — забезпечують тисячі технологій, як програмних, так і hardware.

Наше інформаційне століття засноване на програмах, «залізі» та кабелях — вся ця величезна інфраструктура забезпечує його безперервну роботу.

І саме таку інфраструктуру останнім часом забезпечують китайські компанії. А США цим дуже невдоволені. І причини для цього теж є. Одним з найбільших технологійних скандалів 2018 року з продовженням цьогоріч стала ситуація з компанією Huawei.

Скандал з Huawei розпочався зі взаємних арештів

У грудні 2018 року в Канаді була заарештована донька засновника та фінансовий директор і заступник голови Ради директорів Huawei Мен Ваньчжоу. Арешт було проведено у Ванкувері за запитом США. На той час вона підозрювалася в порушенні торгових санкцій США щодо Ірану.

Зрештою, після тривалих перемовин, Мен випустили під заставу в розмірі 7,5 млн доларів. Піднебесна вирішила відповісти Канаді: спочатку в Китаї заарештували 13 канадців, а в березні Ваньчжоу подала в суд на уряд Канади, прикордонну службу країни та кінну поліцію через «порушення її прав» — тож історія ще матиме продовження.

Америка підозрює Huawei у багатьох злочинах, у тому числі шпигунстві

Наприкінці січня Міністерство юстиції США офіційно пред’явило 13 звинувачень китайському телекомунікаційному гіганту Huawei: влада США звинуватила компанію в шахрайстві з банками, перешкоджанні здійсненню правосуддя, крадіжці комерційної таємниці в американської компанії T-Mobile та інших злочинах.

Американці стверджують, що в гаджетах Huawei нібито є «чорний хід» — дефект, який розробники навмисно вставляють у пристрій, та який дозволяє спецслужбам Китаю непомітно отримувати доступ до зашифрованих даних пристроїв.

До звинувачень США приєдналися й інші країни

У Польщі затримали менеджера одного з польських відділень Huawei, якого запідозрили в співпраці з китайськими спецслужбами та діях проти країни. Він отримав 10 років ув»язнення.

А далі низка держав (США, Австралія, Велика Британія та ін.) наклали обмеження на Huawei і ще одну китайську корпорацію ZTE через побоювання щодо національної безпеки. Наприклад, співробітникам уряду Чехії просто-напросто заборонили використовувати телефони Huawei.

Але США поки не надали доказів

А позиції Huawei залишаються міцними на багатьох ринках світу — компанія працює в 170 країнах. Тож, на думку багатьох експертів, з боку США це просто захист свого ринку. У Huawei впевнені, що суди США доведуть невинність компанії.

Китайці передали лідерам ЄС план з 10 пунктів для обговорення на наступному саміті в Брюсселі 21-22 березня. На думку видання China Daily, США тиснуть на своїх європейських союзників, щоб зірвати технологійне співробітництво європейських країн з Китаєм. Від результату рішення Єврокомісії залежатимуть і перемовини лідерів ЄС та Китаю, які заплановані на 9 квітня. Здається, Європі таки доведеться робити вибір.

В Україні половина мобільної інфраструктури — виробництва Huawei

Україна поки ніяк не висловлювалась щодо цього скандалу. При цьому на обладнанні китайської компанії працюють 37 000 зі 72 000 базових станцій мобільних операторів. У «Київстара» та Vodafone найбільші постачальники — Huawei та ZTE, а в lifecell — Huawei та Ericsson.
базові станції мобільних операторів

Китайські технології кращі за американські, тому Штати і казяться

На думку експертів, зараз продукція та технології американських компаній значно відстають від китайських, і торговельна війна між США та КНР в першу чергу зумовлена тим, що американські фірми використовують програмне забезпечення та деталі до пристроїв, виготовлені в Китаї. А ¾ смартфонів та гаджетів, що продаються у США — китайського виробництва, нехай навіть і японських брендів.

Китай виходить на провідні позиції у сфері інформаційних технологій, має змогу виробляти якісний та конкурентоспроможний продукт за доступною ціною. І поки китайські компанії зможуть забезпечувати світ такою інфраструктурою — телефонами, планшетами чи базовими станціями — попит на китайську продукцію та технології буде зберігатися, незалежно від настроїв супердержав світу.

 

 

Джерело.


 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий