Сильний долар і припинення вогню в Україні: 6 прогнозів на 2023 рік від Blackstone

Сильний долар і припинення вогню в Україні: 6 прогнозів на 2023 рік від Blackstone

Стратеги Blackstone кожного січня (починаючи з 1986 року) складають список «десяти сюрпризів», які можуть сильно вплинути на ринки впродовж року. Які шість найцікавіших прогнозів зробив Blackstone та які компанії від цього можуть виграти, розповіла засновниця венчурного фонду TA Ventures Вікторія Тігіпко. «Мінфін» обрав головне.

Стратеги Blackstone кожного січня (починаючи з 1986 року) складають перелік «десяти сюрпризів», які можуть сильно вплинути на ринки впродовж року.

Підвищення ставок затягнеться

Федеральна резервна система (ФРС) успішно стримуватиме інфляцію. Проте, занадто довго залишатиме відсоткові ставки на високому рівні. Маржа компаній скоротиться, відбудеться легка рецесія.

За такого сценарію державні та корпоративні облігації показуватимуть гарні результати. Тому зможете розглянути iShares 7−10 Year Treasury Bond ETF або iShares iBoxx $ Investment Grade Corporate Bond ETF.

Долар залишатиметься сильним

Згідно з цим прогнозом, ФРС буде важче боротися з інфляцією, ніж іншим «великим» центральним банкам. Тому вона довше утримуватиме ставки на високому рівні. І це також сприятиме посиленню долара. Інвестори ж у нього отримають можливість купувати японські та європейські активи, яка трапляється ледь не раз на покоління.

Якщо це станеться, зверніть уваги на iShares Core MSCI Europe ETF або iShares MSCI Japan ETF.

Китай досягне зростання у 5,5% та відновлюватиме торговельні відносини із Заходом

Існує достатньо способів використати цю ситуацію. Наприклад, можете розглянути iShares MSCI China ETF або Kraneshares CSI China Fund ETF.

Цей прогноз буде корисним і для сировинних товарів. Тому можна розглянути інвестування в диверсифіковані металургійні та гірничодобувні компанії, на кшталт BHP Group, або в ETF — abrdn Bloomberg All Commodity Strategy K-1 Free ETF.

США стане найбільшим виробником нафти і найдружчим постачальником
Ціна впаде, насамперед, через глобальну рецесію. Зокрема, West Texas Intermediate (WTI) — до $50 за барель.

Це погана новина для акцій енергетичних компаній, які добре показали себе в 2022 році. Якщо рецесія стане ключовим фактором падіння цін на нафту, то варто звернути увагу на державні облігації.

Припинення вогню в Україні

Якщо це станеться у другій частині року, то добре почуватимуть себе європейські акції, які сильно постраждали від конфлікту та енергетичної кризи.

В цьому випадку, можете розглянути інвестування в iShares Core MSCI Europe ETF.

Twitter стане на шлях відновлення до кінця року

Можливо, це дасть Ілону Маску більше часу, щоб знову зосередитися на Tesla. А ще знизить ризик того, що підприємцю доведеться продати більше акцій виробника електрокарів, щоб підтримати соцмережу.

Можете розглянути можливість купівлі акцій Tesla, якщо Twitter стабілізується.

 

Тігіпко Вікторія
— засновниця та керівна партнерка
венчурного фонду TA Ventures

 

 

Джерело.


 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий