5 найкращих та 5 найгірших економік 2019 року

Сирія — лідер економічного зростання 2019 року.
Видання The Economist опублікувало прогноз зростання економік різних країн у 2019 році. Саме від цього показника залежить, чи зможе країна обігнати своїх сусідів та інших конкурентів за громадян, чи збільшить відставання, а отже, стане менш привабливою для життя. Ось коротко результати цього дослідження.

Світова економіка зростатиме майже на 3%

Показник зростання чи падіння глобального ВВП — це усереднений показник за всіма країнами світу. Втім, він не є непотрібним, бо «середня температура по палаті» у даному випадку також багато чого значить. Всі країни пов»язані між собою, економічні потрясіння в одній викликають проблеми в інших, а країни, економіки яких розвиваються, допомагають економічному розвитку інших.

The Economist не показує значення зростання світового ВВП, тому цю цифру ми взяли у Світового банку: зростання становитиме 2,9%.

Лідери економічного зростання: Сирія, Бангладеш, Бутан, Індія, Руанда

Дивно бачити світовим лідером з економічного розвитку Сирію, правда? При тому аж і зростанням у майже 10% (а це реально багато). За прогнозами економістів, підґрунтям для такого зростання стане хоч якась стабільність, яка панувала після того, як Башар Асад встановив контроль над більшою частиною країни. Втім, таке рекордне зростання ВВП не означає, що в 2019 році сирійці стануть значно багатшими. Радше воно свідчить про глибину економічної ями, в яку скотилася країна.

А економіка такої невідомої нам країни як Руанда вже не вперше демонструє дива, країну навіть називають «африканським Сингапуром».

Аутсайдери: Венесуела, Ємен, Іран, Екваторіальна Гвінея, Аргентина

Лише 6 держав світу матимуть падіння ВВП, а не зростання. Це п»ятірка країн, зазначених вище, а також Нікарагуа.

Імовірно, що найгірше буде почувати себе економіка Венесуели. Принаймні, експерти The Economist прогнозують падіння у 5,7% — найбільше падіння в світі. Але цей прогноз, найімовірніше, вже застарілий, бо в січні 2019 в країні відбувся державний переворот, і як розвиватиметься ситуація, поки невідомо. Ми вже писали про те, чому економіка Венесуели, яка нещодавно була стабільною та економічно успішною країною, зараз скотилася в прірву.

ВВП України виросте трохи менше за світовий — на 2,8%

Вже кілька років як наша економіка стабілізувалась і зростає. Втім, як брати до уваги те, про що ми писали вище та подивитися на графік вгорі статті, стане зрозуміло, що таке зростання близьке до середньосвітових показників. Отже, що принаймні половина країн світу матимуть більш стрімке економічне зростання. А якщо ще й згадати, що величезна кількість держав уже зараз мають кращу економічну ситуацію, то стане можна зробити висновок, що з таким економічним зростанням ми насправді падаємо. Якщо менш розвинена країна хоче наздогнати іншу в економічному розвитку, то необхідно, щоб її економіка росла швидше, ніж у більш успішного сусіди, і не один рік, а певний період часу.

Зараз же відставання України від багатих держав збільшується, а ті, хто бідніший за нас, наздоганяють і скоро опиняться на одному рівні з Україною, а потім можуть і обігнати.

Вже зараз деякі країни Африки, про які ми звикли думати, що вони бідні, насправді не є такими. А багато з них обганяють Україну в темпах економічного зростання (на графіці біля України число 2,9%, а не 2,8%, бо ми використовували дані Світового банку — у нього є прогнози по всім країнам світу).

Зростання економіки України

Що ж завадить українській економіці рости швидше?

Про ситуацію в Україні The Economist пише так: повертаються тісні зв»язки між бізнесом та політичними групами, як було за часів Януковича. Прогрес у реформах сповільнився. Зміни в питаннях ринку землі, приватизація та тарифів в енергетичному секторі були половинчастими. У розпалі війна на сході.

У березні Порошенко може програти Тимошенко вибори (так і пише, чесно!).

2019 року економіка України знову буде зростати, як і попередні кілька років. Перед виборами політики обов»язково припишуть собі це як досягнення. Але досягненням це може назвати або людина, яка погано знається на економіці, або людина, яка бреше. За прогнозами експертів, один лише ринок землі міг би додати до ВВП 2%. А для того, щоб люди відчули реальне покращення життя, необхідно, щоб економіка зростала на 6-7%. І для цього необхідно додатково 10 мільярдів доларів інвестицій щорічно. Поки їх не буде, навіть фактичне зростання української економіки в реальності перетвориться на відкат назад.

 

 

Источник.


 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий