Смолій назвав причину зростання валютного курсу

Смолій назвав причину зростання валютного курсу

Український валютний ринок реагує на ситуацію з невизначеністю через пандемію коронавірусу.

Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив голова Національного банку Яків Смолій.

«Український валютний ринок зараз реагує на невизначеність зі ситуацією з коронавірусом та посилену турбулентність на фінансових і товарних ринках погіршенням настроїв та підвищеною нервозністю», — зазначив він.

За словами Смолія, це спровокувало істотне зростання попиту на іноземну валюту її пропозицію, починаючи з минулого тижня.

«Для згладжування значних курсових коливань Національний банк зберігає активну присутність на міжбанківському валютному ринку з минулого тижня», — повідомив він.

Смолій підкреслив, що тільки на цьому тижні чистий продаж валюти НБУ досяг $700 млн.

«І ми готові при необхідності продовжити валютні інтервенції. Незважаючи на те, що напружена ситуація на валютному ринку обумовлена виключно психологічним чинником, що це створює ризик погіршення інфляційних очікувань і, отже, може позначитися на споживчих цінах в майбутньому», — додав очільник НБУ.

Нагадаємо, Національний банк на аукціоні 12 березня продав $76 млн.

Перед тим НБУ два дні поспіль проводив валютні інтервенції. Так, 10 березня продав $270 млн, а 11 березня — близько $350 млн. Всього за минулий тиждень регулятор продав $307 млн. Таким чином сумарно в березні центробанк продав вже понад $900 млн.

Нацбанк визнав, що його інтервенції не можуть вдовольнити надмірний попит на валюту, тому йому доводиться збільшувати обсяги інтервенцій. Однак зростання курсу це не зупинило: офіційний курс за цей період виріс із 24,56 грн/$ до 25,62 грн/$.

Кошти необхідні уряду для виплат по зовнішньому боргу в умовах закриття зовнішнього ринку фінансування, відсутності домовленостей з МВФ, а також входження України в світову кризу.

 

 

Источник.


 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий