Графік дня: скільки грошей виділяють різні держави для підтримки бізнесу на карантині

Графік дня: скільки грошей виділяють різні держави для підтримки бізнесу на карантині

Зараз навіть держави, які вже давно забули про соціалізм і які не люблять роздавати бізнесу гроші, виділяють шалені кошти на підтримку бізнесу. Україна — також. Державна підтримка бізнесу в Україні — 9,3 млрд гривень.

В економіці все пов’язано. Люди не ходять в ресторани (навіть якщо вони відриті), ті отримують менше прибутку, платять менші зарплати своїм працівникам (або навіть звільняють частину персоналу), працівники і самі витрачають менше грошей на продукти чи послуги. Магазини чи перукарні, в яких вони не витратили гроші, отримають менший дохід і також змушені зменшувати зарплати… І всі разом платять менше до бюджету.

Тому підтримувати бізнес під час кризи варто. Інша справа — як саме і скільки грошей на це виділяти.

 

Україна — 9,3 мільярда гривень

Не вся допомога держави — це живі гроші. Насправді український уряд, на відміну від деяких інших, гроші напряму не роздавав, тому ефект від підтримки в грошах можна лише приблизно розрахувати. В Україні:

— скасували ЄСВ для ФОП у березні та квітні,

— скасували податок на майно у березні,

— підвищили ліміт для ФОП,

— збільшили ліміт фонду страхування на випадок безробіття.

рідтримка бізнесу під час карантину

Але це менше, ніж потрібно

Торгово-промислова палата Україні частково підрахувала втрати та недоотриманий дохід. Поки лише у двох індустріях, транспорт та перукарні, та частково вартість оренди приміщень. Вийшло 3,7 мільярда гривень. І навіть з таких дуже неповних розрахунків зрозуміло, що 9,3 млрд грн — це мало для України.

Зараз без роботи залишились від 4 до 5,5 мільйона українців

У період карантину, за оцінками тієї ж Торгово-промислової палати, вимушено не працюють 4 мільйони осіб (не здивуємось, якщо їх кількість насправді більша).

Є й інші дані — згідно з опитуванням, 5,5 мільйонів взагалі втратили дохід (16% від групи 18+ років).

безробіття чезер карантин
Графік підготувала контент-маркетингова агенція Top Lead

Епідемія — це надзвичайна ситуація, до якої не була готова жодна країна. Але мільйони людей вже втратили роботу, і кожного дня їх стає все більше. Занадто довгий карантин, непродумані обмеження для бізнесу чи неадекватна підтримка бізнесу здатні вбити не менше людей, ніж епідемія.

 

 

Джерело.


 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий