Економіка США скорочується, підвищуючи шанси на рецесію

 Економіка США скорочується, підвищуючи шанси на рецесію

Економіка США скорочується другий квартал поспіль. ВВП впав на 0,9% у річному вимірі.

Про це пише Bloomberg.

«Найважливішим моментом є те, що економіка швидко втратила силу в умовах високої інфляції за чотири десятиліття, швидкого зростання вартості запозичень і загального загострення фінансових умов. Економіка дуже вразлива до сповзання в рецесію», — сказав старший економіст BMO Capital Markets Сал Гуатьєрі.

Згідно з попередньою оцінкою Міністерства торгівлі, валовий внутрішній продукт впав на 0,9% у річному вимірі після падіння на 1,6% за перші три місяці року.

Падіння ВВП два квартали поспіль є технічною рецесією, але в США покладаються на визначення рецесії групою дослідників Національного бюро економічних досліджень на основі ширшого спектру факторів.

Особисте споживання, найбільша частина економіки, зросло на 1%, що є уповільненням порівняно з попереднім періодом. Виробництво впало в другому кварталі через слабкий попит.

Натомість середній прогноз в опитуванні економістів Bloomberg передбачав зростання ВВП на 0,4% і зростання споживчих витрат на 1,2%.

Ключовий показник основного попиту, який виключає компоненти торгівлі та запасів – остаточні продажі внутрішнім покупцям з поправкою на інфляцію – впав на 0,3% у другому кварталі порівняно з 2% зростанням у попередній період.

У звіті показано, як інфляція підірвала купівельну спроможність американців, а більш жорстка монетарна політика ФРС послабила чутливі до процентних ставок сектори, такі як житлове будівництво. Ця слабкість, ймовірно, піддасть жару в і без того гарячу дискусію про те, чи увійдуть США в рецесію.

«Зменшення ВВП у другому кварталі значно підвищує ризик того, що економіка впаде в рецесію до кінця року… відставання імпульсу робить економіку вразливою до подальших несприятливих потрясінь, таких як потенційна енергетична криза в Європі або посилення напруги пропозиції в Європі у другому півріччі», — вважають економісти Олена Шулятьєва та Еліза Вінгер.

Дані про ВВП показали, що витрати на послуги прискорилися до 4,1% у річному вимірі, хоча витрати на товари скоротилися на 4,4%.

Інвестиції в житлове будівництво впали на 14% щорічно, що є найбільшим падінням з початку пандемії та відображає те, наскільки висока вартість запозичень разом зі стрімкою інфляцією вплинула на ринок житла. Продажі падають місяцями, і будівельники все більше сумніваються щодо майбутнього попиту.

Також звіт продемонстрував, що торгівля додала 1,43% до відсоткової зміни ВВП, тоді як зміна запасів зменшилася на 2%.

Нагадаємо, Федеральна резервна система США вдруге поспіль підвищила ключову ставку одразу на 75 базисних пунктів – до діапазону 2,25-2,5%.

 

 

Джерело.


 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий