Більшість товарів та послуг стануть до смішного дешевими — прогноз Маска

 Більшість товарів та послуг стануть до смішного дешевими — прогноз Маска

Ціни на товари і послуги, що злетіли в США, досягли максимуму за останні 40 років. Щоб полегшити становище споживачів, ФРС почала проводити агресивну грошово-кредитну політику. Як пише The Street, цей рецепт лякає багатьох експертів і, зокрема, Ілона Маска.

Економісти попереджають, що така політика, яка спостерігається й в інших регіонах світу, особливо в Європі, ризикує стати причиною так званої жорсткої посадки для економіки США. По суті, якщо ФРС продовжить таке агресивне посилення кредитно-грошової політики, вона ризикує викликати рецесію.

У той час як багато компаній переклали зростаючі витрати на плечі споживачів, підвищивши ціни на свою продукцію, деякі почали звільняти працівників. Наприклад, Alphabet нещодавно попередила про плани провести звільнення в найближчому майбутньому з метою стати на 20% ефективнішою, ніж сьогодні.

«Чим більше ми намагаємося зрозуміти макроекономіку, тим менш впевнено починаємо себе відчувати, — сказав генеральний директор Сундар Пічаї на щорічній конференції Code в Лос-Анджелесі 6 вересня. — Макроекономічні показники корелюють з витратами на рекламу, споживчими витратами тощо».

Ризики дефляції

Але, незважаючи на застереження економістів, американський регулятор вирішив продовжити боротьбу з інфляцією. Під час свого нещодавнього публічного виступу голова ФРС Джером Пауелл, по суті, перерахував аргументи на користь третього поспіль підвищення ставки на 75 базисних пунктів.

«Зараз ми повинні діяти відкрито, рішуче. Ми повинні продовжувати так само, доки робота не буде зроблена, — сказав Пауелл. — ФРС бере на себе відповідальність за цінову стабільність».

Індикатор FedWatch від CME Group оцінює можливість підвищення ставки на 75 базисних пунктів, третього за рахунком, у 86%. Між тим, інвестори вважають, що так звана «кінцева» ставка ФРС дійде до рівня вище 4%, перш ніж Пауелл дасть сигнал про призупинення жорсткості грошово-кредитної політики.

Ілон Маск, найбагатша людина у світі, вважає, що якщо ФРС продовжить, як зараз очікують ринки, різке підвищення відсоткової ставки, то це призведе до дефляції. Коротше кажучи, більшість товарів та послуг стануть до кумедного дешевими.

«Серйозне підвищення ставки ФРС може призвести до дефляції», — написав генеральний директор Tesla у Twitter.

Твіт Маска викликав безліч відгуків, у тому числі головного економіста і глобального стратега Europac Пітера Шиффа. Він не згоден із підприємцем і вважає, що все буде навпаки. На думку Шиффа, значне підвищення ставки ФРС може викликати «гіперінфляцію» та «важку рецесію». Експерт також додав, що США ризикують впасти у «фінансову кризу, яка виявиться гіршою, ніж у 2008 році».
«Нам загрожує гіперінфляція. Підвищення вартості обслуговування боргу, серйозна рецесія, вибуховий дефіцит федерального бюджету та обвал цін на активи призведуть до фінансової кризи, яка буде гіршою, ніж у 2008 році. ФРС відповість масштабним QE (кількісним пом’якшенням), що призведе до обвалу долара та різкого зростання споживчих цін», — вважає Шифф.

Майбутнє від Маска

Дефляція визначається як протилежність інфляції. Вона характеризується безперервним зниженням загального рівня цін. За словами економістів, дефляція може спонукати домогосподарства відкласти ухвалення рішення про покупку в очікуванні подальшого падіння цін і, насамперед, викликати погіршення фінансового стану позичальників.

Такий розвиток подій може призвести до падіння загального споживання та зростання запасів компаній, які більше не можуть продавати свою продукцію. У відповідь на це вони скорочують виробництво та інвестиції.

Дефляція може бути викликана зростанням продуктивності чи зниженням попиту.

У багатих країнах випадки дефляції рідкісні. За останнє століття є лише два таких приклади: дефляція 1930-х років, яка торкнулася США, а потім Європи, і дефляція, що обрушилася на Японію наприкінці 1990-х років.

Маск не вперше передбачає еру зниження цін. У квітні минулого року мільярдер уже говорив про те, що незабаром ми вступимо до «світу достатку», в якому більшість речей нічого не коштуватимуть. Але ця дефляція буде викликана не кредитно-грошовою політикою регуляторів, а, радше, значним прогресом у галузі штучного інтелекту та робототехніки, які все частіше використовуються у повсякденному житті.«Йдеться про справжній світ достатку. Будь-які товари та послуги будуть доступними кожному, хто їх захоче», — сказав мільярдер.

 

 

Джерело.


 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий